Wybierz język: Wersja polskaEnglish version


Śląskie Centrum Rehabilitacji w Ustroniu
Dzisiaj jest 2016-12-03, godzina 16:32
  
Strona główna >Poradnie i ośrodki dzienne - ambulatorium>Ośrodek Rehabilitacji Kardiologicznej

Ośrodek Rehabilitacji Kardiologicznej

Śląskie Centrum Rehabilitacji i Prewencji posiada specjalną formę rehabilitacji w postaci Ośrodka Rehabilitacji Kardiologicznej w warunkach ambulatoryjnych.

Rehabilitacja kardiologiczna to kompleksowa rehabilitacja pacjentów po:
- ostrych zespołach wieńcowych,
- plastyce naczyń wieńcowych,
- zabiegach kardiochirurgicznych,
- innych schorzeniach układu krążenia ze wskazaniem do rehabilitacji w warunkach oddziału dziennego.

Zadaniem tego Ośrodka jest prowadzenie ambulatoryjnej rehabilitacji pacjentów ze schorzeniami układu krążenia: po zawale mięśnia sercowego, plastyce naczyń wieńcowych, zabiegach kardiochirurgicznych oraz po przebyciu innych schorzeń ze wskazaniem do rehabilitacji kardiologicznej. 
Założeniem jest zastosowanie optymalnego w czasie, ilości i rodzaju zestawu zabiegów rehabilitacyjnych i działań profilaktycznych kompleksowo dostosowanych do indywidualnego stanu pacjenta.
Zakres diagnostyczny i rehabilitacyjny jest równie szeroki, jak w przypadku pobytów rehabilitacyjnych.

Podstawą do podjęcia leczenia pacjentów jest skierowanie wystawione przez lekarza powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego oddziału:
- kardiologii 
- kardiochirurgii 
- chorób wewnętrznych 
- poradni kardiologicznej 
- poradni rehabilitacyjnej


Czas trwania rehabilitacji kardiologicznej ustalany jest indywidualnie przez lekarza Ośrodka Rehabilitacji Kardiologicznej  max. 24 dni zabiegowe w ciągu kwartału.

Powyższa forma rehabilitacji medycznej skierowana jest przede wszystkim do tych z Państwa, którzy z różnych względów nie mogą lub nie chcą korzystać z rehabilitacji w warunkach stacjonarnych (pobyt w szpitalu rehabilitacyjnym). Świadczenia, które można uzyskać w Ośrodku Rehabilitacji Kardiologicznej  finansowane są w całości przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Informacja i rejestracja:

tel:33/8541632, 33/8542586 w 263

© 2010 Śląskie Centrum Rehabilitacji i Prewencji w Ustroniu. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: m3.net. Strona napędzana przez CMS myWeb.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij