Wybierz język: Wersja polskaEnglish version


Śląskie Centrum Rehabilitacji w Ustroniu
Dzisiaj jest 2015-05-27, godzina 23:39
  
Strona główna >O szpitalu

O szpitalu

MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY MUZYKOTERAPII


Z wielką radością informujemy, że Śląskie Centrum Rehabilitacji i Prewencji wznawia wykorzystywanie muzyki w procesie muzykoterapii pacjentów i rozpoczyna współprace na podstawie zawartego porozumienia z Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w celu podejmowania wspólnych inicjatyw dotyczących możliwości zastosowań muzykoterapii, przedsięwzięć dydaktycznych i naukowych.


Wydarzeniem inaugurującym tę współpracę będzie, zaplanowana na  21.05.2015r.,  wizyta w Ustroniu Dziekana Wydziału Muzykoterapii Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Pani dr Ludwiki Koniecznej z grupą studentów wraz z amerykańską delegacją wykładowców i studentów z School of Music, University of Louisville.
 

W programie międzynarodowych warsztatów w ŚCRiP znajdą się:
 

10:30 - 11:00 - przyjazd i przywitanie przez Dyrekcję

11:30 - 13:00 - indywidualne zajęcia z pacjentami. Studenci rozchodzą się po szpitalu (w parach lub trójkach) i proponują sesje muzykoterapeutyczne pacjentom w ich pokojach

13:00 - 13:30 - obiad

13:30 - 14:10 - tłumaczona prezentacja dr Petry Kern i dr Darcy DeLoach dla personelu ŚCRiP (z udziałem studentów polskich i amerykańskich)

14:10 - 14:30 -  przerwa/przygotowanie do koncertu/próba

14:30 - 15:10 - grupowa sesja muzykoterapeutyczna dla zainteresowanych pacjentów (prowadzona wspólnie przez polskich studentów - Amerykanie uczestniczą i obserwują)

15:15 - 16:00 -  koncert w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

Jednym z punktów warsztatów, o godz. 13:30, będzie prezentacja dr Petry Kern i dr Darcy DeLoach z School of Music, University of Louisville, podczas której zaprezentowane zostaną amerykańskie osiągnięcia muzykoterapii oraz jej zastosowania w medycynie.
 

© 2010 Śląskie Centrum Rehabilitacji i Prewencji w Ustroniu. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: m3.net. Strona napędzana przez CMS myWeb.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij