Wybierz język: Wersja polskaEnglish version


Śląskie Centrum Rehabilitacji w Ustroniu
Dzisiaj jest 2015-12-01, godzina 06:35
  
Strona główna >O szpitalu

O szpitalu

 

II MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY MUZYKOTERAPII

W ŚLĄSKIM CENTRUM REHABILITACJI I PREWENCJI 26.11.2015r.

 

Śląskie Centrum Rehabilitacji i Prewencji, kontynuując współpracę z  Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, organizuje II Międzynarodowe Warsztaty Muzykoterapii.

 

26 listopada 2015r. ŚCRiP będzie miało przyjemność gościć kolejnego wybitnego specjalistę w zakresie muzykoterapii. Tym razem warsztaty muzykoterapeutyczne poprowadzi dr Simon Procter, Dyrektor studiów magisterskich w zakresie muzykoterapii Nordoff-Robbins prowadzonych w ramach City University w Londynie wraz z 7 studentami. Towarzyszyć im będą dr Ludwika Konieczna z Akademii Muzycznej w Katowicach z grupą studentów.

Muzykoterapia Nodoff-Robbins jest jednym z najbardziej uznanych modeli terapeutycznych na świecie, zaś londyński ośrodek, utworzony w 1974r., należy do liderów kształcenia w tym obszarze. Dr Simon Procter jest znakomitym praktykiem oraz badaczem publikującym w międzynarodowych źródłach naukowych.

 

I Międzynarodowe Warsztaty Muzykoterapii (21.05.2015r.), które były inauguracją podpisanego porozumienia z Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach prowadziła amerykańska delegacja wybitnych wykładowców i studentów School of Music, University of Louisville oraz Dziekan Wydziału Muzykoterapii Akademii Muzycznej Pani dr Ludwiki Koniecznej z grupą studentów.

 

Długofalowym efektem tego porozumienia jest prowadzenie zajęć muzykoterapii w formie indywidualnej i grupowej przez studentów Wydziału Muzykoterapii Akademii Muzycznej w ŚCRiP oraz wspólne badania naukowe w zakresie korzystnego wpływu muzykoterapii na efekty rehabilitacji. Jest to kontynuacja dotychczasowych doświadczeń takich jak projekt „Promocja Kultury”, który powstał w ramach tworzenia Europejskiej Sieci Szpitali Promujących Zdrowie (projekt WHO-EURO). Projekt zapoczątkowany w roku 1992 obejmował wystawy, zajęcia dla pacjentów i tzw. „koncerty terapeutyczne” .W ciągu 2 lat udało się zorganizować blisko 16 wydarzeń artystycznych. ŚCRiP gościło m.in. solistów Opery Bytomskiej, Studentów Wydziału Muzykoterapii z Akademii Muzycznej we Wrocławiu, uczniów wielu szkół muzycznych, zespołów folklorystycznych oraz wielu innych wspaniałych artystów.

 

W programie II Międzynarodowych Warsztatów Muzykoterapeutycznych w ŚCRiP znajdą się:

 

-   przywitanie gości przez Dyrekcję Śląskiego Centrum Rehabilitacji i Prewencji,

- indywidualne zajęcia z pacjentami. Studenci w parach lub trójkach będą proponowali sesje muzykoterapeutyczne pacjentom w ich pokojach,

 - grupowa sesja muzykoterapeutyczna dla zainteresowanych pacjentów, prowadzona wspólnie z polskimi studentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego.

 

 

                                              

 

© 2010 Śląskie Centrum Rehabilitacji i Prewencji w Ustroniu. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: m3.net. Strona napędzana przez CMS myWeb.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij